Jak wygląda wycena Transportu Chłodniczego w Naszej firmie?

W związku z naszym różnym taborem transportowym oraz chęci oferowania jak najniższych (lecz opłacalnych cen) staramy zawsze dopasować do przewozu przede wszystkim odpowiedni pojazd. W gruncie rzeczy jeśli zamówią Państwo na przykład większą chłodnie do przewozu a towaru będzie znacznie mniej to jednak zarówno jak poziom spalania podwyższa się energia którą chłodzimy w środku Państwa materiały – co przenosi się zawsze na większy koszt usługi.

W związku z tym że nasi pracownicy doskonale potrafią rozprowadzić materiał do przewozu po całej naczepie chłodni – staramy się zawsze wypytać klienta jakie są gabaryty danych skrzyń czy opakowań.

Cena transportu chłodnią również może być znacznie niższa jeśli dokładnie dopasujemy wymaganą przez Państwa temperaturę względem zapotrzebowania. Na przykład nie ma sensu przewozić produktów do jedzenia w temperaturze na przykład niższej niż -10 stopni gdy samemu produktowi przewożącemu wystarczy -2 stopnie.

Kolejną rzeczą na którą zwracamy często uwagę klientom to sposób oraz tempo załadunku. Produkt mrożony podczas otwierania chłodni i przenoszenia jej do transportu chłodniczego którym ma być przewieziony musi mieć szybki i dokładny załadunek oraz rozładunek. Odpowiednio tempo i schemat wstawiania oraz układania towarów jest bardzo ważny – stąd stawiamy w naszej firmie na pracowników którzy mają do czynienia z taki przenoszeniem/pakowaniem w sposób wykwalifikowany i dbający o to by temperatura produktów nie podwyższyła się.

Możemy zawsze zaoferować również obniżkę przy naszych usługach jeśli klientowi nie robi wielkiej różnicy czas w dostarczeniu produktów. Okresy wieczorne oraz nocne sprawiają że transport leków, warzyw czy jedzenia zamrożonego jest znacznie krótszy (brak korków) oraz spowodowany przede wszystkim krótszym czasem dostarczenia – co wpływa oczywiście na spalanie pojazdu oraz przeznaczanie energii na chłodzenie towarów przewożonych.

Czas zamówienia oraz data z wyprzedzeniem: dla nas bardzo ważna jest jak najszybsza informacja o zamówieniu. Nasze pojazdy podróżują często po całej Polsce. Dobre prześledzenie drogi transportu oraz możliwość po drodze załadowaniu towaru dla innej firmy sprawia że często cenę możemy podać znacznie niższą z względu na połączenie transportu czy oczywiście nie robienie pustych przebiegów.

Co ma jeszcze wpływ na cenę transportu chłodniczego?

Również taki szczegół jak to w jaki sposób są zapakowane produkty do przewozu. Często na miejscu zastajemy nie popakowane produkty w skrzyniach lub pojemnik które można przełożyć do kilku większych palet czy kartonów. Czas mrożonych produktów które przenosimy z miejsca na miejsce jest również bardzo ważny.